november 1., 09:53
5 szuper kirándulóhely az őszre az arborétumtól a vízesésen át a hegyekig
Összegyűjtöttünk 5 kirándulóhelyet, amit érdemes felkeresni, ha gyönyörködni szeretnénk az őszi színekben.
Összegyűjtöttünk 5 kirándulóhelyet, amit érdemes felkeresni, ha gyönyörködni szeretnénk az őszi színekben.
Különösen felvillanyozó, amikor egy túra során sötéten ásító barlang keresztezi az utunkat. A főváros környéki kirándulóhelyeken is találni párat.
Volt szeszgyár, fogadó és hajléktalanok tanyája is, egy családnak hála most újra pezsgőgyárként működik.
A kilátót Kaán Károly magyar erdőmérnökről nevezték el, aminek különleges építményére érdemes felmászni, különösen a panoráma miatt.
A Ferenc-hegy Budapesten belül az ide járó iskolásokon és a helyi kutyasétáltatókon kívül egy viszonylag kevesek által ismert kirándulóhely.
A gödi Homoksziget az egyik utolsó olyan helyszín, ahol körülölel a természet.
Esztergomban nemcsak a városnézés vonzó, hanem a természetjárás miatt is kedvelt úti cél. Ilyen például a környéken található Kis-Strázsa-hegyi tanösvény is, ami az egykori katonai gyakorlótérből avanzsált fokozottan védett természeti területté.
Nem kell nagyon rákészülni, ha kirándulni szeretnénk, mert Budapesten belül számos olyan célpont van, ahova busszal vagy villamossal is mehetünk.
Budapesttől alig egy órára elképesztő kalandok várnak: barlang, kilátó, csodás panoráma.
A népszerű kirándulóhelyet még áprilisban zárták le sziklaomlás veszélye miatt, ami mostanra megszűnt.
Rengeteg olyan hely van, ahová elmenekülhetünk a hőség elől: lombos fákkal teli erdők, patak menti szurdokvölgyek vagy épp barlangok. Mutatunk 7 helyet, amiért érdemes nyáron is túracipőt húzni.
A Dűnét, a Vaják világát és a Mars vörös talaját is felidézik ezek a különleges Budapest környéki kirándulóhelyek.
Gánt különleges pontja az országnak, amit egyszer mindenkinek látnia kell: egy távoli bolygón járunk, egy tőrőlmetszett sci-fi kulisszái között.
Érdemes kirándulóként felfedezni Esztergom környékét, mert olyan izgalmas túrákat találunk itt, mint például a Kis-Strázsa-hegyi tanösvény.
Egyedi módon ötvözik a természetjárást és a mesélés örömét.
A fahidak a legtöbb túrázó kedvét feldobják, már ha egy kirándulóhely útvonala megengedi, hogy pallókból emelt járaton haladjunk át. Általában a hidak alatt mocsaras, vizes talaj vagy kedves kis patak terül el, és ilyen a dél-börzsönyi Törökmező-körtúra is.
Vannak olyan játszóterek Budapesten, ahova mindig visszahúz a szívünk, és minden nyáron szerepelnek bakancslistánkon.
A Mocsáros vagy Mocsárosdűlő a III. kerületben található Gladiátor utca – Aranyhegyi út – Határ út közötti területet jelenti.
A zöldterületek, így a városi erdők fontossága ma már vitathatatlan, és szerencsére Pesten is találhatók ilyen területek. Az egyik legjelentősebb közülük a Ferencváros és Kispest határán fekvő Kiserdő, amely régóta kikapcsolódási lehetőséget nyújt a helyieknek.
5 izgalmas kirándulóhelyet mutatunk, ahol ritka és fokozottan védett növény- és állatfajokat is láthattok.
Egy túrát kimondottan feldobnak a fahidak, van olyan természetkedvelő, aki kimondottan ezeket az útvonalakat keresi. Összeszedtünk párat.
A budai oldal egyetlen vizes élőhelye újra az lehet, ami mindig is volt: lápos terület, a rajta lévő illegális szemét és területhasználók nélkül.
Budapest egyik legkedveltebb kirándulóhelye, a Normafa egy valódi fáról kapta a nevét. A fához számos legenda fűződik.
Az Anna vadászlak-körtúra a maga 7 km-es hosszával, 230 méteres szintemelkedésével és 3 órás menetidejével tökéletes egy ebéd utáni kirándulásra.
Insta-fotó inspirálta felfedezőtúra lett a Tahitótfaluból induló kirándulás, ahol utunkat teknősök, siklók, hegymenet és csodás panoráma kísérte, míg a végén egy titkos tavat is találtunk.